Jdi na obsah Jdi na menu
 


První kroky

Až bude hra nahraná, objeví se tvoje postava v herním světě:

Na následujícím obrázku jsou objasněny hlavní elementy. Tuto nápovědu si můžeš kdykoliv zobrazit klávesou „H“.

Zde jsou kromě dalších údajů popsané nedůležitější klávesové povely. Navíc se dozvíš, jak pohybovat postavou: Můžeš buď kliknout levým tlačtkem myši tam, kam chceš jít nebo použít klávesy W,A,S a D.

Stiskni nyní „I“ a otevře se ti okno s inventářem a výzbrojí:

Klikni teď na meč a přetáhni ho stisknutým tlačítkem myši na symbol paže postavy nahoře. Můžeš také na požadovaný předmět dvakrát kliknout. Tímto způsobem vyzbrojuješ svoji postavu předměty z inventáře.

Teď se trochu porozhlédni a rozhýbej svou postavu (zoom=kolečko myši). Drž stisknuté pravé tlačítko myši, rozhlédni se kolem dokola a udělej pár kroků.
Pravděpodobně vidíš ostatní hráče a počítačové nepřátele (Mobs) nebo počítačové přátele nebo obchodníky.


Když stiskneš klávesu „Alt“, tak vidíš, že nepřátelé v tvojí blízkosti mají červený nadpis. To funguje i když myší najedeš na nepřítele nebo si v nastavení hry zvolíš "Jméno - vždy". Žádný strach - v této oblasti nepřátelé neútočí sami od sebe.

Klikni na pergamen "Vítej v Metinu2" (červené značení) a přečti si svůj první úkol:

Na minimapě vpravo nahoře vidíš blikající bod - tam bys měl jít. Směr tvé postavy vyznačuje světlý kužel na mapě. Stisknutím „+“ a „-„ můžeš na minimapě zoomovat.
Teď by ses měl vydat k strážci města. Dostaneš od něho úkol (quest):

Osoba, která ti zadá quest, se dá zdaleka rozeznat podle šipky! Promluv si se strážcem - jednoduše na něj klikni.

Přečti si zobrazený text a klikni na „Dál“. Dozvíš se, jak vypadá tvůj nastávající quest, odměna za něj a jaké další questy na tebe čekají.

Hned potom se otevře větší mapa, na které přesněji rozpoznáš své okolí a tím pádem i možné cesty. Tuto mapu si můžeš kdykoli nechat zobrazit a vypnout pomoci „M“. V tomto případě musíš jít ke strážci návsi (uprostřed vesnice) a vyřídit pro něj úkol:

Běž za strážcem návsi a klikni na něj. Tvůj úkol zni: máš mu jít koupit elixíry!

Kde se dají koupit, také poznáš na mapě a mini-mapě. Navíc dostaneš pergamen questů, na který můžeš kliknout a informovat se o podrobnostech questu. Takže se vydej za počítačovou postavou (NPC=Non-Player-Character), abys dostal elixíry:

Tady zase klikni na postavu se šipkou a přečti si dialog.
Pak se vrať ke strážci návsi a odevzdej mu ty elixíry.

Zanedlouho už můžeš prokázat svou sílu a šikovnost v boji.
Protože jakmile odevzdáš elixíry a za odměnu dostaneš svoje vlastní, budeš optimálně vyzbrojený!

Teď běž před bránu vesnice - tam se honí divocí psi a vlci.
Nejlepší bude, když se nejdřív zaměříš na skupinku divokých psů. Nepřátelé se objevují vždy ve trojicích a a budou na tebe útočit současně.

Klikni na divokého psa a začni s ním bojovat. Ukazatel nahoře ti prozradí, že bojuješ proti divokému psu level 1. Protože sám máš teprve level 1, neměl bys útočit na nepřátele s výrazně vyšším levelem. Tvoje postava útočí na skupinku divokých psů. Klikej opakovaně na psy tak dlouho, dokud je nepozabíjíš. Mezerníkem můžeš spustit hromadný útok. Alternativně můžeš přes ikonku zbraně v dolní části obrazovky zaktivovat "automatický útok". Přitom útočí tvoje postava pouze na jednoho nepřítele tak dlouho, dokud nepadne. Potom musíš namířit na dalšího nepřítele. Vlevo dole v červeném sloupci se zobrazuje tvoje energie života. Když úplně zmizí, tvoje postava umře, ale po deseti vteřinách může znovu vstát. Jakmile se budeš nacházet mimo bojovou situaci, bude se tvoje postava regenerovat. Kdykoli (i během boje) můžeš stisknout klávesu "1" , abys mohl vypít jeden ze svých červených elixírů (regenerace).

Čím víc nepřátel zabiješ, tím víc nasbíráš bodů zkušeností. Ty jsou zobrazeny v podobě čtyř koulí napravo od sloupce se životní energií. Pokaždé, když jsou všechny čtyři koule naplněny, dostaneš se o level výš. Za každou naplněnou kouli dostaneš jeden bod.

S těmito body si můžeš zlepšit určité vlastnosti. Stiskni buď symbol "plus" nebo klávesu "C" :
V okýnku vidíš, že máš k dispozici bod postavy. Kliknutím na symbol "plus" ho přiděl k jedné ze svých čtyř vlastností . Tím pádem budeš buď odolnější (=víc životních bodů), silnější (=víc škody) nebo šikovnější (=lepší vyhýbání).

Nepřítel často něco ztratí v okamžiku, kdy je poražen. V tom případě se může jednat o peníze (Yangy) nebo o předměty. Zvedni je tak, že na ně klikneš nebo pomocí klávesy '^'.

Ve svém inventáři („I“) vidíš, co všechno se právě nachází ve tvém vlastnictví - k tomu patří i ukazatel ukořistěných Yangů vpravo dole. V inventáři se můžeš i obléct nebo vyměnit části výzbroje, které upustil nepřítel při porážce. Ne všechno z toho můžeš použít - upotřebení předmětů a výzbroje závisí na levelu a druhu postavy.
Bojuj teď dál. Až se naplní všechny koule zkušeností, postoupíš o level dál a dostaneš nové úkoly:

Opět se můžeš podívat na mapě („M“), kam máš jít. Klávesa „N“ ti otevře přehled se všemi tvými questy:

Zde je konec našeho návodu. Teď se můžeš vydat sám hledat nová dobrodružství. Dá se toho objevit mnohem, mnohem víc - my jsme ti pouze pro začátek trochu poodhalili roušku možností v Metinu2...
Další dobré rady ke hře najdeš v oficiálním fóru na http://board.metin2.cz.